Správa Chráněné krajinné oblasti Labské pískovce Vás srdečně zve na TÝDEN ZEMĚ … V KORUNÁCH STROMŮ (ZPÁTKY NA STROMY…)

16. – 22. dubna 2009 v Městské knihovně Děčín

Pestrý program:

Zajímavá výstava o Labských pískovcích, dopolední program „Strom přítel člověka“ pro školy, nedělní exkurze za krásami pískovců, cestopisné přednášky s cestovateli a fotografy a tématická přednáška o stromech. Součástí bude také výstava „Zachraňme stromy!“ (s možností podepsat petici za lepší paragrafy na ochranu zeleně), kterou připravilo sdružení Arnika.

16.4.2009 (čtvrtek) 17:00 – 19:00 hod

Ing. Pavel Šťastný: „Nepál – cesta k Anapurně“
Pěkné fotografie a doprovodné povídání z dobrodružné cesty po Nepálu s batohem na zádech.

19.4.2009 (neděle)

Výlet ze Schöny do Maxiček – přes stolové hory Zirkelstein a Zschirnstein
Sraz: neděle 19.4.2009 v Děčíně hl. nádraží u odjezdu vlaku směr Schöna (do Schöny je nutno zakoupit jízdenku). Odjezd vlaku 8:58.
Trasa: Schöna – Zirkelstein – Zschirnstein – Smírčí kříž z r. 1549 a památný dub – Česká brána – U buku – Dienelův kříž – Maxičky
Ukončení: Odjezd autobusem z Maxiček v 16:15 (lze též pokračovat pěšky do Děčína)
S sebou: dobrou obuv, svačinu, pláštěnku a dobrou náladu
Délka trasy: 18 km
Naviděnou se těší Karel Stein.

20.4.2009 (pondělí) 17:00 – 19:00 hod
Topí Pigula – „Island – země ohně a ledu“
Křížem krážem touto tajuplnou zemí nás provede známý cestovatel, fotograf a reportér.

21.4.2009 (úterý) 17:00 – 19:00 hod
„Co stromy umí, aneb jak se žije v krajině se stromy či bez nich“
Napadlo vás někdy, že stromy nám zdarma poskytují řadu služeb? Co všechno nám poskytují a jak, se dozvíte na přednášce Ing. Jakuba Esterky z Centra pro podporu občanů sdružení Arnika.

22.4.2009 (středa)17:00 – 19:00 hod

Ing. Karel Stein – „Pohled k sousedům do Saského Švýcarska“
Procházka půvabnou přírodou Národního parku Saské Švýcarsko skrze fotografie a doprovodné povídání pracovníka Správy CHKO Labské pískovce.

Vstup volný! Všichni jste srdečně zváni!
Tato akce se koná u příležitosti Dne Země (22.4.)