Vážení,

dovolte, abychom Vás pozvali na adventní koncert operních sólistů Dany Pěnkavy Koklesové a Jurije Kruglova, který se uskuteční v pátek 2. prosince 2016 v 18.00 hod. v sále knihovny. Vystoupení paní Dany Pěnkavy Koklesové se v naší knihovně stává již pěknou tradicí, v tomto čase u nás vystupuje potřetí, pokaždé s jiným doprovodem. Večerem nás bude tradičně provázet p. Jan Bučina, který večer připravil a zajistil též sponzory.

Všechny Vás, i další příznivce vážné hudby, které můžete pozvat ve vašem okruhu působnosti srdečně uvítáme! V příloze zasílám pozvánku a zde ještě přikládám malé profily umělců.

S pozdravem

Mgr. Ladislav Zoubek, ředitel MěK

Dana Pěnkava Koklesová je naší přední operní a koncertní pěvkyní. Pochází ze Slovenska, je absolvenkou Košické státní konzervatoře. Působila na mnoha operních scénách, např. v Dánsku, Japonsku, Koreji aj. V Čechách spolupracuje s mnoha divadly, např. Státní operou v Praze (sólistka 2002-8), ND v Brně, SDOB v Ústí n. L. aj. V r. 2014 získala velké uznání za roli Turandot v Pucciniho stejnojmenné opeře v Moravském divadle Olomouc, v letošním roce pak za titulní roli v Donizettiho opeře Maria Stuarda ve Státní opeře Banská Bystrica. Věnuje se též koncertní interpretaci, zvl. soudobé, romantické a klasicistní hudby.

Jurij Kruglov pochází ze Sevastopolu z Ukrajiny. Vystudoval Čajkovského hudební akademii v Kyjevě, obor zpěv a dirigování. Zpěv studoval u znamenité profesorky Zacharčenko. Již za studií byl v angažmá v Malém divadle v Kyjevě a poté ve Velkém Ševčenkově operním a baletním divadle. Vystupoval na operních scénách divadel v Rusku, na Ukrajině a v Bělorusku (Moskva, St. Petěrburg, Minsk, Oděsa). V roce 1989 přijal nabídku k angažmá od Národního divadla v Praze. Od té doby vystupuje jako host v ND, v divadle F.X. Šaldy v Liberci a dále v divadlech v Olomouci, Ostravě, Plzni a Brně.V současné době působí jako sólista ve Státní opeře Praha.

koklesova-kruglov-maly-1

About Author

Back to top