Akce pro seniory:
Od nového roku připravuje vzdělávací středisko Městské knihovny Děčín dopolední akce pro seniory. Pravidelně každé pondělí od 9.00 hodin v malém sále budou přednášky na různá témata (historie regionu, osobnosti regionu, alternativní medicína aj.) Vstupné bude dobrovolné. Zvolený termín se případně podle vašeho zájmu může upravit.

9.1. od 9.00 hodin „Chráněná krajinná oblast Labské pískovce“ (celkový přehled, zajímavosti, tipy na výlety… přednáší Michala Zajícová – Správa CHKO Labské pískovce).

16.1. od 9.00 hodin „Vědomé prožívání a práce s tělem podle P. Levina“ ( jednoduchá a praktická cvičení vhodná pro každého, která vám pomohou zvládnout emoční a fyzickou zátěž…přednáší Zlata Koštejnová).

akce „Vědomé prožívání …“ se opakuje ještě 12.1. od 17.00 hodin pro širší veřejnost ( opět malý sál Městské knihovny Děčín).

Oddělení pro dospělé:
5.1. v 17.00 hodin – malý sál „Divoký jih černého kontinentu“. Přednáší Petra Nevečeřalová : „V Africe jsem nechala duši…Budu Vám vyprávět o své životní cestě, kdy mě má láska k velrybám a delfínům shodou okolností přivedla na divoký jih černého kontinentu“. Zve ZOO Děčín.

10.1. v 17.00 hodin – malý sál „Národní park Saské Švýcarsko“. Přednáší Dr. Dietrich Butter ze Správy NP Saské Švýcarsko (tlumočeno). Ve spolupráci s OPS České Švýcarsko.

19.1. v 17.00 hodin cestopisná přednáška „Rumunsko- Fagaraš: trek přes větrné hory“ – přednáší Petr Zámiš. Zve Správa CHKO Labské pískovce.

24.1. v 18.00 hodin – malý sál . Večer vážné hudby. Pocta L.v. Beethovenovi. Průvodní slovo Jan Bučina.

26.1. v 17.00 hodin. Přednáška „Etiopie“ cestovatele Vladimíra Kettnera.

Dětské oddělení:
6.1. v 16.00 hodin sraz před knihovnou,… přijďte s lampiony rozsvítit světlo pro „Tři krále“ – jak si můžete vyrobit lampion najdete na: detske.dcknihovna.cz.

10.1. od 14.00 hodin do 15.00 hodin – „Nejen čtení, ale hlavně vzpomínka na ilustrátora Zdeňka Milera“.

25.1. od 15.00 hodin do 16.00 hodin – „Víly a něco o nich“…čtení a tvoření s vyprávěním. S sebou 30 Kč na materiál.

Výstavy:
Na schodech: Michal Domes – Alpy,… od 16.1. výstava „Fotografie z cest“ cestovatele Vladimíra Kettnera.

Dětské oddělení: Práce dětí ZŠ v Děčíně.

About Author

Back to top