– Nová knihovna

Pracovní místa v nové knihovně

V poslední době se objevuje řada dotazů na pracovní místa v nové knihovně v Děčíně I.

Vzhledem k omezeným finančním prostředkům, které nám zřizovatel může poskytnout, bude v nové knihovně stejný počet pracovních míst jako v té stávající. Jestliže přeci jen vznikne potřeba přijmout nové zaměstnance, bude v průběhu konce dubna, resp. v květnu, na nové pozice vypsáno výběrové řízení s patřičnými kvalifikačními a jinými požadavky. V současné době je tedy zasílání žádosti o místo, případně žádosti o zařazení do výběrového řízení – bezpředmětné.

Veškeré informace budou v uvedeném termínu zveřejněny na webových stránkách knihovny, v regionálním tisku a na vývěskách v knihovně. Děkujeme za pochopení

Také se těšíte na novou knihovnu?

V současné době se dokončují práce na fasádě a pomalu se sundává lešení. Stavba nové knihovny tedy pokračuje podle plánu a v platnosti zůstává termín stěhování do nových prostorů – tedy červenec a srpen 2012. Přinášíme Vám několik aktuálních fotografií, z kterých můžete získat představu jak bude nová knihovna vypadat.

Nová knihovna od Labe

Nová knihovna z Tyršovy ul.

Hlavní vstup do nové knihovny

Budoucí hlavní půjčovna I. patro

Budoucí studovna I. patro

Budoucí dětské odd. II. patro

Původní vizualizace návrhu stavby.

13 comments on “Nová knihovna

 • Jirka says:

  Stavba jako taková by mohla bý hezká v naprosto moderní zástavbě. V Děčíně, kde stojí přímo proti Pastýřské stěně, vedle historické zástavby a v těsném sousedství zámku, bude vypadat jako pěst na oko. Pitomec to v tomto prostředí schválil a ještě větší pitomci to obhajují jako krásnou stavbu…

 • RedJohn W. Pesheck says:

  Myslím si úplný opak. V Děčíně, ve kterém 50% zástavby tvoří komunistické domy a paneláky, je naprosto přínosné jakákoliv inovace a moderní stavba. Stačí se jen podívat za oceán. Tam mají (viz New York) staré kostely přímo naproti mrakodrapu a nikomu to nevadí. Tohle je jenom další odkaz na českou konzervativnost. :DD

 • Šárka says:

  Budete přijímat brigádníky,popř,uklid.Děkuji.

 • admin says:

  Vzhledem k omezeným finančním prostředkům, které nám zřizovatel může poskytnout, bude v nové knihovně stejný počet pracovních míst jako v té stávající. Jestliže přeci jen vznikne potřeba přijmout nové zaměstnance, bude v průběhu konce dubna, resp. v květnu, na nové pozice vypsáno výběrové řízení s patřičnými kvalifikačními a jinými požadavky. Viz update článku výše.

 • Jan says:

  Knihovna je na tom místě jistě lepší, nežly trosky Atlantiku.
  Tvarem má zřemě připomínat ( nebo připomíná jen mě?) patra parníku, což do Děčína, jako přístavu na Labi, jistě patří. Co mi ale připadá nevkusné a hyzdící, jsou „hřbety knih“ v signálních barvách, připomínajících barvy plakátů na „slevy koberců“. Upřímě by mne zajímalo, jestli se tento detail, vůbec někomu (kromě autora) líbí. Neméně zarážející je to, že se spisovatelé (a jeden genius) na hřbetech opakují, což vypovídá o „sečtělosti“ autora. V každém případě je to smysluplnější a hezčí kus betonu, než to co roste na Mariánské louce.

 • Jan Pešek says:

  Naopak, mě se ty knihy líbí, i to jak jsou provedeny .. to že se autoři opakují mi nevadí …

 • Magdalena says:

  Ať si jsem označená za zpátečnickou konzervu, souhlasím s prvním komentářem. Tahle budova ruší historicky působící děčínské panorama. A že takové kontrasty mají kdesi v NY považuju za argument docela irelevantní (osobně mi přijde směšné srovnávat takovou metropoli s historickým Děčínem) Vůbec, křečovitá snaha podobat se Americe mi není sympatická.
  Byla bych nadšená, kdyby místo této budovy postavili knihovnu ve stylu empíru, sloupoví a zdobný fronton by udělali dojem velkoleposti, nějaké vkusné krémové zabarvení by ladilo se Zámkem… ale to je jedno. Jen se mi líbí myšlenka: knihovna jakožto uložiště vzdělanosti a písemného umění. Takže by si zasluhovala vážený a vznešený vzhled.
  Co se týče samotné stavby, líbí se mi provedení hlavního vchodu, ač je to docela strohé. I osvětlení velké plochy pomocí oken byl dobrý nápad. Jen barevné hřbety knih a všudypřítomná asymetrie mi přijdou jak pseudokreativní, spíše infantilní nápady dítěte z mateřské… Zběžným pohledem mi připomíná budova Hypernovu nebo něco na ten způsob.

 • Jan Pešek says:

  Paní Magdaleno, knihovna v empíru by vůbec nebyla špátná! Já jsem však spíče pro pokrok jako v the U.S. Je to muj osobní názor, nesnažím se přesvědčit.

 • Hana says:

  Knihovna je krásná -to je můj názor a do Děčína na nábřeží se hodí. Každému se nemusí líbit, někdo je konzervativní, někdo moderní. Hlavně, aby dobře sloužila lidem a byly v ní krásné knihy.
  Díky za ní.

 • Kačka says:

  Jsem zvědavá, co se stane s knihovnou – s knihami, až přijde povodeň 🙁 … přijde mi to jako velmi smutná věc, že někdo povolí stavbu nové knihovny v záplavové oblasti…

 • petr says:

  Jak to že vám nejde otevřít okénko online katalogu!!!!!!!

 • admin says:

  Čekali jsme na převedení ip adresy. Katalog by už měl být přístupný. Děkujeme za upozornění.

 • Stanislav Mahdal says:

  Knihovna je krásná, milí zaměstnanci, jejich milé děti….každopádně budova je funkční, hezky působí i stěny na chodbách, stejně jako stropy a svítidla. Rozhodně netradiční pojetí.

Comments are closed.

Back to top