Výstavy:

Chodba 3. patro:
Nevidíme, neslyšíme, ale cítíme – svět hluchoslepých. Ve spolupráci s Klubem přátel červenobílé hole. V rámci výstavy proběhne speciální den pro školky/školy s názornými ukázkami komunikace a písma (viz program 6. 4.)

Chodba 2. patro:
Fragmenty aut – fotografie Václava Hadrlína

Přednáškový sál:
6. 4. 10.00 – 14.00 (každou celou hodinu) Workshopy pro školní kolektivy – Komunikace hluchoslepých: základní informace + praktické ukázky s knížkami pro nevidomé děti. Děti si také vyzkouší si svůj hmat na speciálně upravených deskách s čísly, písmeny a geometrickými tvary. Ve spolupráci s Klubem přátel červenobílé hole. Termín si objednejte na: vzdelavani@dcknihovna.cz
11. 4. 17.00 Meditace a jak jí začlenit do každodenního života. Základní meditační techniky, správné dýchání, koncentrace a zpěv. Přednáší Mgr. Bára Lochmanová (umenimeditovat.cz)
20. 4. 17.00 Aleš Palán: Robinsoni a donkichoti. Křest nové knihy za osobní účasti autora + autorské čtení.
21. 4. 17.00 Počátky města Děčína: 610.výročí udělení městských práv Děčínu. Přednáší Doc.PhDr. Tomáš Velímský CSc.
25. 4. 18.15 Večer reprodukované vážné hudby: W. A. Mozart – to nejlepší ze symfonické a koncertní tvorby. Večerem provází Jan Bučina.
28. 3. – 1. 4. Jeden svět pro školy. Dopolední filmové projekce pro školní kolektivy.

Dětské oddělení:
3. 4. 15.00 Bylo nebylo. Kluk Albert chce psa a jestli mu ho maminka nedá, obstará si ho sám. Nedělní loutková pohádka pro celou rodinu. Hraje divadlo Toy Machine. Vstup 50.-/dítě, doprovod zdarma.
13. 4. 15.00 Velikonoční dílna, čtení pohádky a povídání o velikonočních tradicích. Vstup zdarma.

Výtvarná učebna:

9. 4. 9.15-12.00 Velikonoční tvoření: vrbové proutí v květináči a základy pletení proutí. Workshop pro rodiče s dětmi. Vede Růžena Pekařová. Cena: 150.-/os. Cena zahrnuje: proutí, květináč, hlínu (případně si přineste vlastní květináč od průměru 20 cm).
23. 4. 9.15-12.00 Tvoříme z ponožek. Výtvarná dílna pro ukrajinské matky s dětmi. Vyrobte si hračku pod vedením Růženy Pekařové, lektorky výtvarných kurzů.

Mimo knihovnu:
12. 4. 16.00 Procházka s městským architektem. Sraz před restaurací na Pastýřské stěně.
21. 4. 9.00-15.00 Den Země pod knihovnou: den plný soutěží a zajímavostí z naší přírody. Pro děti i dospělé. Ve spolupráci s CHKO České středohoří.

Připravujeme ne květen:
19. 5. DĚTI JSOU TAKY LIDI: Výchova, vzdělávání a vývojové trauma. Beseda o výchově v respektu a úctě, o svobodném vzdělávání a o tom, jak naše vlastní dětství ovlivňuje naše rodičovství. Vhodné pro pedagogy i rodiče. Vstupné: Ve spolupráci s Lesním klubem Na Paloučku, z.s.

+ přihlašování do letních příměstských táborů je v plném proudu, přehled a přihlašovací formulář
najdete zde: vzdelavani.dcknihovna.cz v sekci Příměstské tábory
+ připravujeme kurzy a workshopy pro Ukrajinské matky a děti, najdete rovněž na našem webu

About Author

Back to top