Chodba 3. patro:
Pomáháme naší krajině. Průřez nejlepšími realizacemi pozemkových úprav na Děčínsku. Ve spolupráci se Státním pozemkovým úřadem.

Chodba 2. patro:
Sluneční soustava: výstava maket od dětí z družiny ZŠ Komenského.

Přednáškový sál:
1. 4. 17.00 Slavnostní vyhlášení cen XXV. ročníku celostátní soutěže Literární ceny Vladimíra Vokolka s přednáškou literárního kritika Martina Lukáše, kulturním programem a recitací oceněných básní.
+ literární večer v Pivovaru Sever
12. 4. 9.30 + 11.00 Nožička a Wohryzek – divadelní představení pro žáky 6. a 7. tříd ZŠ. Zábavná a lehce edukativní literární detektivka pro mládež, ve které se v jedné hře sejdou Karel Čapek, Jaroslav Hašek a Franz Kafka. Za základě stejnojmenné hry Marka Tomana hraje Divadlo Čučka. Pobavíte se vy i pedagogové. Hlásit se můžete na vzdelavani@dcknihovna.cz.
12. 4. 17.00 Zapomenutý hrabě Chotek. Člověk, který toho pro českou zemi tolik udělal a přeci byl zapomenut. Přednáší Miloš Musil, kastelán na zámku Velké Březno.
13. 4. 17.00 Zahradník v paneláku: jak zahradničit ve městě, třeba na okenním parapetu nebo balkóně a jak takto pěstovat jedlé rostliny. Přednáší Ivana Mertová, odbornice na permakulturní zahrady.
14. 4. 18.00 – Beatnická setkání: Oscar Ryba: život a dílo děčínského literáta, představitele beatnické generace (u příležitosti nedožitých autorových šedesátin). Pozvání přijali spisovatelé Václav Kahuda a Petr Pazdera Payne. Moderuje Radek Kolínský.
20. 4. 17.00 První svobodná škola v Děčíně – realita nebo fikce. Představte si školu snů, školu, kde jsou všechny děti úspěšné. Přestavení nového děčínského projektu (komerční pronájem).
24. 4. 18.15 Večer reprodukované vážné hudby. Nejkrásnější romantické hudební básně  (F. Liszt, F.v. Suppé, P.I. Čajkovskij). Připravil a večerem provází Jan Bučina.
28. 4. 18.00 – 2+KK – Knihovnické křeslo pro dva: 19. díl talk show navštíví spisovatelka, architektka a urbanistka Anna Beata Háblová, autorka novely Směna. Hudební doprovod: Lada Jaffe, mimo jiné předskokanka kapely Dunaj. Moderuje Radek Kolínský.

Dětské odd.:
13. 4. 15.30 Jarní pohádka: čtení a výtvarná dílnička – bláznivé jarní květy z různých materiálů. Zdarma.
15. 4. 10.00 Představení „O nevysmrkaném nose“ je pohádkou na motivy knihy „A pak se to stalo“ od Ester Staré, při kterém se baví nejmenší děti i dospělí. Těšit se můžete na loutky, písničky i JEŠTĚD.
Hraje divadlo Teta Perla. Vstupné: 50 Kč/dítě, doprovod zdarma. Jste srdečně zváni!
Původní představení Pipi Dlouhá Punčocha je ze zdravotních důvodů zrušeno.
22. 4. 15.00 O Balynce, dobrém štěněti a třídě nízkých kamarádů. Interaktivní pohádka s písničkami a loutkami, ve které se zároveň děti dozví o základních principech ekologického chování. Hraje Divadlo dětí Karlovy Vary. Vstup zdarma.
+ výstava obrázků čtenářů na dětském odd.

Výtvarná učebna 2. patro:
1. 4. 9.00 – 12.00 Jarní věnec. Výtvarná dílna pro dospělé či pro rodiče s dětmi. Vytvořte si jarní dekoraci z přírodních materiálů, kterou si ozdobíte dle své fantazie. Cena 200 Kč/věnec, materiál je v ceně. Lektorka Růžena Pekařová.

Mimo knihovnu:
1. 4. 19.30 Literární večer v pivovaru Sever (dříve Nomád) s hudebním doprovodem a autorské čtení laureátů soutěže V. Vokolka a dalších oceněných autorů.
19. 4. 16.00 Městská divočina k jídlu: exkurze do terénu. Duben je pravý čas na ochutnávku pampeliškových poupat nebo lahodného polníčku. Městskou divočinou nás provede Jana Vlková, autorka květinových kuchařek a blogu Kytky k jídlu.
20. 4. 9.00 – 15.00 Den Země pod knihovnou. Pro školy, školky a rodiny s dětmi. Ve spolupráci s AOPK a Správou CHKO České středohoří.

Připravujeme:
11. 5. 8.30-12.30 Jak na chytrý mobil a tablet. Pro seniory 65+. Zdarma, přihlášky na 739 204 986
9. 6. 17.00 Panpelišky: plevel, který nevytrháš! Tanečně divadelní koncert pod knihovnou
+ exhibice slam poetry pod knihovnou

About Author

Back to top