Výstava chodba 3. patro:
Nevidíme, neslyšíme, cítíme… Svět hluchoslepých. Ve spolupráci s Klubem přátel červenobílé hole.

Přednáškový sál:
17. 1. 18.00 3x s Leacockem: U fotografa – Rozhovor s největším hercem – Známý neznámy.
Dramatizace humoristických povídek z knihy Stephana Leacocka. Hraje Divadelní spolek Velká Bukovina. Vstupné: 50 Kč
20. 1. 18.00 Laos. Cestovatelská přednáška Zdeňky Zámečníkové.
24. 1. 18.15 Večer reprodukované vážné hudby: V rytmu světových valčíků. Uvádí Jan Bučina.

Dětské odd.:
25. 1. 15.30 Zimní pohádka a tvoření. Pro děti od 4 let. Materiál a vstup zdarma.
30. 1. 15.00 Eliška a jiné královny. O velikánkách, které ve svém oboru dokázaly překonat muže – automobilová závodnice Eliška Junková, babička Boženy Němcové či Johanka z Arku. Loutková pohádka pro děti od 3 let a jejich rodiče. Hraje divadlo Toy Machine Praha. Vstupné 50 Kč  za dítě, doprovod zdarma.

Výtvarná učebna 2. patro:
15. 1. 9.00 – 12.00 Tvoříme z PET lahví. Recyklační dílna pro rodiče s dětmi. Vyrobte si malé či větší květiny z odpadu – z PET lahví, které by v lepším případě skončily v kontejneru na tříděný odpad. Květinu lze využít jako šperk (třeba jako originální náhrdelník) Cena: 70 Kč. Pod vedením lektorky výtvarných kurzů Růženy Pekařové. Veškerý materiál a pomůcky jsou již v ceně.

Mimo knihovnu:
11. 1. 16.00 Procházka s architektem 12.: Posezení u kávy v kavárně Coffee and Books. Pro velký úspěch a také jako stylové zahájení dalšího cyklu procházek se opět sejdeme u kávy nad plány a úvahami o rozvoji Děčína s městským architektem Ondřejem Benešem. Naplánujeme rovněž trasy dalších procházek. Vstup volný. Ve spolupráci s Děčínsko-podmokelskou vlastivědnou společností a Kanceláří městského architekta.

Připravujeme na únor:
17. 2. 17.00 Extrémní triatlon – Extreme Triathlon Series. Extrémní triatlonové závody po celém světě – každý je jiný, v různém terénu, různých vzdáleností a s různými výzvami. Jak se na závody připravoval, jak to vše nakonec dopadlo a také něco o historii a zajímavostech spojených se závody nám poví Jiří Prášek.

About Author

Back to top