Výstava chodba 3. patro:
Návraty Volyňských Čechů. Příběh tzv. Volyňských Čechů, od jejich příchodu do Ruska v 19. stol., až
po návrat do Čech po černobylské havárii. Ve spolupráci se Sdružením Čechů z Volyně a jejich přátel.

Výstava půjčovna:
Destigmatizace duševních onemocnění. Ve spolupráci s Národním ústavem duševního zdraví.

Výstava chodba 2. patro:
10 let v knihovně s Dnem pro dětskou knihu

Přednáškový sál:
8. 11. 17.00 Metoda RUŠ – česká, jednoduchá a praktická metoda, která pomáhá lidem žít šťastný život, vyřešit různé emocionální i fyzické problémy. Přednáší autor metody Karel Nejedlý. Vstupné: 150 Kč.

11. 11. 18.00  2+KK – Knihovnické křeslo pro dva: Jana Orlová, básnířka a performerka, se ve své tvorbě věnuje vztahům, lidskému tělu a intimitě. Její poslední kniha má název ‚Neutečeš‘. Nela Bártová, výtvarnice a sochařka,  členka elektronického dua Lowmoe. Její prvotina ‚Na konci chodby je ráno‘ získala nominaci na cenu Magnesia Litera. Eva Pilnaj, hudebnice, hráčka na dechové nástroje (klarinet, barytonsaxofon aj.). Moderuje Radek Kolínský.

15. 11. 17.00 Komentovaná prohlídka výstavy Návraty volyňských Čechů + beseda s bývalým ředitelem Státního okresního archivu Litoměřice se sídlem v Lovosicích, PaedDr. Jaroslavem Moravcem, znalcem problematiky Volyňských Čechů.

16. 11. 17.00 Moudrost traumatu (The Wisdom of Trauma). Projekce filmu o traumatech, která ovlivňují náš život mnohem víc, než si myslíme. Hlavní postavou filmu je Dr. Gabor Maté, kanadský lékař, odborník na závislosti a léčení traumat.

21. 11.  18.15 Večer reprodukované vážné hudby: Slavné árie ze světových oper. Připravil a uvádí Jan Bučina.

22. 11. 17.00-19.00 Minikurz sebeobrany pro ženy. Základy bojových umění a technik, které vám pomohou se ubránit. Vhodné pro ženy od cca 12 do 99 let a výše. Vede Michaela Schäfer Rupp, bývalá reprezentantka v judu. Cena: 300 Kč, počet míst omezen, přihlášky na vzdelavani.dcknihovna.cz

Dětské odd.:
26. 11. 9.00 – 14.00 Den pro dětskou knihu:
Po celou dobu výtvarné dílny + prodej knih (knihkupectví Luxor)
10.00 PIPI DLOUHÁ PUNČOCHA. Bude se muset Pipi přestěhovat z Vily Vilekuly do dětského domova? Ubrání svůj poklad? A uvidí ještě svého tatínka? Interaktivní loutková pohádka pro děti od 3 let a jejich rodiče, bavit se budou všichni! Hraje Divadlo paní Ptákové. Vstup zdarma.

About Author

Back to top