Výstava chodba 3. patro:
Vesmírná cestovní kancelář – futuristické retro plakáty


Přednáškový sál:
7. 2. Dělej, co miluješ a miluj, co děláš. Přednáší Jan Rudzinskyj.
9.30 + 11.00 Program pro 2. stupeň ZŠ a SŠ. Přihlášky na: vzdelavani@dcknihovna.cz. Cena 50Kč/žák.
17.00 Přednáška pro veřejnost
Jan Rudzinskyj je autorem tří knih, akrobatickým pilotem a také mentorem. Učí, jak se vydat se za tím, co nás v životě nejvíc baví, mít odvahu být šťastný a spokojený a dělat práci, ve které se můžeme realizovat. Pracuje se skupinami i jednotlivci.


20. 2. 17.00 Kvašená zelenina
Zkoušíte kvasit zeleninu nebo byste rádi začali? Veronika Hájková nám představí základní principy mléčného kvašení. Součástí bude ochutnávka tradičních i netradičních kvašených pochoutek. Cena: 200 Kč/os. Počet míst omezen. Přihlášky na: vzdelavani.dcknihovna.cz


21. 2. Návykové prvky her a sítí
Jak vzniká digitální závislost? Jak to designeři her a sociálních sítí dělají, že na jejich produktech chceme trávit víc a víc času? Jaké jsou mechanismy, kterými nás ovládají? Jak se jim bránit a čeho si všímat? Ve spolupráci se Slow Tech Institute.
9.00 + 11.00 Program pro 7. a 8. třídy ZŠ. Interaktivní program pomáhající rozeznat manipulativní techniky v hrách a na sítích. Vede M. Slussareff a E. Žádníková. Přihlášky na: vzdelavani@dcknihovna.cz. Cena 50Kč/žák.
17.00 Přednáška pro veřejnost. Přednáší Michaela Slussareff, PhD., zakladatelka Slow Tech Institute a spoluzakladatelka platformy Digitální zdraví dětí. Přednáška je určená rodičům, učitelům a všem, kdo se zajímají o dopady nových technologií na naše zdraví a pozornost.


22. 2. 18.00 AMERIKA 1983
Legendární výprava děčínských horolezců do Yosemite a jiných lezeckých oblastí USA. Přednáší Jan Uher.


26. 2.  18.15 Večer reprodukované vážné hudby
Hudba starých českých mistrů (P. Vranický, K. Stamic, F.X. Brixi, …) Připravil a uvádí Jan Bučina.


28.2. 11.00 The Music Digest pro školy

Poslechový pořad doplňující hudební výchovu určený pro žáky 2. stupně ZŠ a pro SŠ.  Široké spektrum žánrů představí hudební publicista Daniel Sywala, působící např. v ČRO Jazz, ČT ART aj.  Cena: 50Kč/žák, přihlášky na: vzdelavani@dcknihovna.cz.


28.2. 13.30 Hudba a život – dá se to spojit? Program pro školy

Americký trumpetista Nicolas Roy Arthofer (působí např. v kapelách Condurango Báry Hrzánové nebo Bachtale Apsa Mária Biháriho) žijící nyní v Praze, vypráví o svém životě, o hudbě a také o tom, že i jako hudebník je možné se uživit. S vlastním hudebním doprovodem + poslechem hudby různých hudebních žánrů. Pro 2. st. ZŠ a SŠ. Cena: 50Kč/žák, přihlášky na: vzdelavani@dcknihovna.cz.


28. 2. 17.00 Bělehrad neznámý: Netradiční cestovatelská přednáška
Hlavní město Srbska z pohledu, který je turistům obvykle utajený. Stará kina, kavárny, bary, tržnice a jiná místa představí Daniel Sywala, který v Bělehradu dlouhodobě žil. Nebudou chybět ani praktické rady na cestu. O pravou balkánskou atmosféru se postará trumpetista Nicholas Roy Arthofer (Condurango aj.).


Dětské oddělení:

Výstava chodba 2. patro: Tvorba Jitky Šobrové

21. 2. 15.30 Čtení a výtvarná dílna: Geolog Jakub Šafránek z NP České Švýcarsko bude číst a knihovnice Janka s dětmi malovat kamínky. Určeno pro děti cca od 3 let.


24. 2. 10.00 Příběhy Malé Buddhy. Hraje divadlo Kaká.
Hudebně-loutkové představení o podstatě života. Holčička, Malá Buddha, zažívá dobrodružství, při kterém se naučí být soucitná k ostatním a brát život s humorem. Pro děti od 4 let. Cena: 50Kč/dítě, doprovod zdarma.

About Author

Back to top