Výstava chodba 3.patro:
New York pohledem architektky – fotografie architektky Kateřiny Iwanejko (Ateliér Kiwi) na vás dýchnou typickou nepopsatelnou mrakodrapovou atmosférou hektického velkoměsta s důrazem na architektonické detaily známých newyorských objektů.

Přednáškový sál:
8. 9. 17.00 Veřejná debata na téma Nábřeží (pronájem)
20. 9. 18.15 Večer reprodukované vážné hudby: Ludwig van Beethoven: Symfonie č. 3 a 4. Večerem provází Jan Bučina.
29. 9. 11.00 + 17.00 Dezinformace a fake news. Na co si dávat pozor na internetu, jak se nenechat oklamat a zatáhnout do informační války. Ve spolupráci s platformou Zvolsi.info. Vstup zdarma. Určeno rovněž pro školní kolektivy, více informací a rezervace na vzdelavani@dcknihovna.cz

Počítačová učebna:
27. 9. 14.00 Počítačová poradna pro seniory: Jak na chytrý mobil. Naši lektoři vám poradí s řešením problémů, se kterými si nevíte rady. Vstup zdarma v rámci Týdne pro seniory.

Schody pod knihovnou:
19. 9. 15.00 Kde je ten ježek? Úplně nová pohádka divadla Krabice Teplice, pro malé i velké diváky. Hrajeme na schodech pod knihovnou, v případě špatného počasí na dětském oddělení. Vstup volný – slavíme totiž deváté narozeniny v nové budově a pohádka je náš dárek pro vás!

Mimo knihovnu:
7. 9. 16.00 Procházka s městským architektem #7
V pořadí již sedmá procházka s městským architektem Ondřejem Benešem, tentokrát se sejdeme na Masarykově náměstí u kašny. Probereme současný tvar náměstí, které není ani centrální, ani nebyla důsledně realizovaná koncepce šedesátých let a hlavně to, co by s ním nyní šlo udělat, aby bylo prostorově srozumitelnější. Ukážeme si také studentské projekty z FA ČVUT, kde se před několika lety věnovali možnostem využitím proluk, kterých je v této části města víc než dost. Ve spolupráci s Kanceláří městského architekta a Děčínsko-podmokelskou vlastivědnou společností.

21. 9. 16.00 Procházka s městským architektem #8
Podmokelská trasa, místo setkání a program včas upřesníme.

Připravujeme:
1. 10. 10.00-11.00 Cvičení pro seniory – s cvičitelkou Míšou na terase knihovny. Šetrné cvičení pro posílení zádového a břišního svalstva, protažení a celkové zvýšení kondice. S sebou podložky (v případě, že nemáte, zapůjčíme – v omezeném množství) a pohodlné oblečení. Vstup zdarma!

4. 10. 17.00 Jaroslav Rudiš, Martin Krafl: Winterbergova poslední cesta – autorské čtení a beseda na téma literatura, Češi a Němci, cestování vlakem, hlavně EC 172, který projíždí i Děčínem… Česká premiéra Rudišovy poslední knihy v Děčíně!

About Author

Back to top