Výstava chodba 3. patro:

Jak šel čas v knihovně: 10 let v nové budově, stovky akcí, tisíce návštěvníků, pojďte si s námi zavzpomínat.

Výstava půjčovna:

Destigmatizace duševních onemocnění. Ve spolupráci s Národním ústavem duševního zdraví.

Přednáškový sál:

14. 9. 17.00 Vlastimil Vondruška, autor téměř 200 historických děl přijede poprvé do knihovny.

15. 9. 8.00-13.00 SAFETY ROAD: rizika silničního provozu zábavně a poučně (simulátory nehod, poúrazových stavů apod.). Vhodné pro začínající řidiče a středoškoláky. Ve spolupráci s Krajským ředitelstvím Policie ČR a krajským pracovištěm BESIP Ústecký kraj.

16. 9. 18.00 Marek Toman: Oko žraloka. Autorské čtení z napínavého románu psaného formou románové fikce. Skutečnost je vždy barvitější, než se zdá – Jaroslav Klecan, hlavní hrdina románu Oko žraloka, je zároveň zpodobněn jako zrádce protinacistického odboje v Reportáži psané na oprátce Julia Fučíka. Na základě archivních materiálů, vzpomínek a osobní korespondence však před námi ožije úplně jiný Klecan. Přijďte si poslechnout zajímavé čtení a zároveň se poučit o nedávné historii a její interpretaci. 

19. 9. 18.15 Večer reprodukované vážné hudby – Rondo Veneziano. Uvádí Jan Bučina.

27. 9. 17.00 Michaela Klevisová, autorka detektivních románů, překladatelka a novinářka, a Simona Racková, básnířka, literární kritička a redaktorka. Autorské čtení a beseda se zajímavými  současnými autorkami.

Dětské oddělení:

15.9. 15.00 Čteme pohádky + výtvarná dílna. Paní knihovnice přečte veselou pohádku o skřítcích a děti si pak z papíru a dalších materiálů vyrobí skřítka, kterého si mohou odnést domů nebo ho vystavit v knihovně. Pro děti, které baví tvoření. Vstup i materiál zdarma.

21.9. 15.00 Čteme pohádky + výtvarná dílna. Paní knihovnice přečte pohádku, děti si prohlédnou různé obálky knih a pak si zkusí takovou obálku sami vytvořit. K dispozici rozmanité materiály i techniky. Pro tvořivé ručičky. Vstup i materiál zdarma.

Pod knihovnou:

15. 9. 8.00 -13.00 SAFETY ROAD: dopravní rizika zábavně a poučně. Simulátory nehod aj. pod knihovnou. Vhodné hlavně pro začínající řidiče a středoškoláky.

17. 9. 14.00 Nožička a Wohryzek. Cesta mladého podnikatele, jeho přítelkyně novinářky a 3 českých spisovatelů (Karla Čapka, Jaroslava Haška a Franze Kafky) do přírody kamsi nad Vltavou. Pro diváky ideálně od 9 let (menší se zabaví taky). Hraje divadlo Čučka Praha.

+ hudební překvapení

About Author

Back to top