Návykové prvky her a sítí

21. 2. Návykové prvky her a sítí Jak vzniká digitální závislost? Jak to designeři her a sociálních sítí dělají, že na jejich produktech chceme trávit víc a víc času? Jaké jsou mechanismy, kterými nás ovládají? Jak se jim bránit a čeho si všímat? Ve spolupráci se Slow Tech Institute. 9.00 + 11.00 Program pro 7. […]

AMERIKA 1983

22. 2. 18.00 AMERIKA 1983 Legendární výprava děčínských horolezců do Yosemite a jiných lezeckých oblastí USA. Přednáší Jan Uher.

Bělehrad neznámý: Netradiční cestovatelská přednáška

28. 2. 17.00 Bělehrad neznámý: Netradiční cestovatelská přednáška Hlavní město Srbska z pohledu, který je turistům obvykle utajený. Stará kina, kavárny, bary, tržnice a jiná místa představí Daniel Sywala, který v Bělehradu dlouhodobě žil. Nebudou chybět ani praktické rady na cestu. O pravou balkánskou atmosféru se postará trumpetista Nicholas Roy Arthofer (Condurango aj.).

LIBANON

20. 3. 17.00 LIBANON. Cestovatelská přednáška Jiřího Hejduka. Ve spolupráci s AOPK ČR a Správou CHKO České středohoří.

7 typů ADHD

21.3. 17.00 7 tipů ADHD. ADHD je v dnešní společnosti, především u dětí, poměrně skloňovaným tématem. Rozumíme mu? Že není možné projevy této diagnózy plošně zjednodušit a přístup k dětem či dospělým, kterých se to týká, nemůže fungovat pro všechny stejný, vysvětlí Martina Poláková. Přednáška se zaměří na sedm typů ADHD/ADD a přiblíží nejen prožívání lidí s […]

SETKÁNÍ S WATSU

23. 3. 10.00 SETKÁNÍ S WATSU. Prožitková přednáška o unikátní metodě, která spojuje účinky teplé vody, jemné masáže shiatsu a hluboké relaxace. Přednáší Bc. Monika Schagererová.

Americký sen: cestování s handicapem

26. 3. 18 h Americký sen: cestování s handicapem, aneb, Nic není nemožné. Netradiční přednáška cetovatele a fotografa Jakuba Greschla.

LOMY: těžba pískovce v Českém Švýcarsku

4. 4. 18.00 LOMY: těžba pískovce v Českém Švýcarsku Těžba stavebního kamene a krajina Českého Švýcarska. Přednáší Mgr. Natálie Belisová. Ve spolupráci s NP České Švýcarsko.

Úvod do zenové meditace

26. 4. 17.00 Úvod do zenové meditace /PRONÁJEM/ Přednáší Mistr Dharmy Jiří Hazlbauer JDPSN, vedoucí učitel Zenové školy Kwan Um v ČR.

FERMENTOVANÉ NÁPOJE

15. 5. 17.00 FERMENTOVANÉ NÁPOJE. Veronika Hájková nám ukáže, jak na domácí výrobu limonád, piva, octů, umeoctů a jiných kvasů. Domů si odnesete zázvorový startér a přednášku doplní bohatá ochutnávka. Kapacita omezena, cena: 300Kč. Přihlášky na vzdelavani.dcknihovna.cz.

NEJBOHATŠÍ EKOSYSTÉMY PLANETY ZEMĚ

NEJBOHATŠÍ EKOSYSTÉMY PLANETY ZEMĚ: Milan Jeglík a Zuzana Koloušková. Lektoři, filmaři a ochránci přírody monitorují divoká zvířata a jejich ochranu na 3 kontinentech. 29. 5.: 8.30 Deštný prales /1. stupeň ZŠ/ 9.45 Nepálská divočina /2. stupeň ZŠ/ 11.00 Prevence environmentální kriminality /8. a 9. třídy ZŠ + SŠ/ Přihlašování na: vzdelavani@dcknihovna.cz

NEJBOHATŠÍ EKOSYSTÉMY PLANETY ZEMĚ

NEJBOHATŠÍ EKOSYSTÉMY PLANETY ZEMĚ: Milan Jeglík a Zuzana Koloušková. Lektoři, filmaři a ochránci přírody monitorují divoká zvířata a jejich ochranu na 3 kontinentech. 30. 5.: 8.00 Karpatská divočina /2. stupeň ZŠ/ 9.00 Oko Země /1. stupeň ZŠ/ 10.00 Orangutánek Zrzek: o deštném pralese. Projekce filmu + povídání pro nejmenší /pro MŠ/ Přihlašování na: vzdelavani@dcknihovna.cz

Back to top