Letáček Tomášek

Tomášek se narodil z dvojčátek. Měsíc před porodem jsme se dozvěděli, že u jednoho z miminek není něco v pořádku. Ani doktoři nám nebyli schopni blíže specifikovat, o jaké postižení se jedná. Teprve porod ukázal, s jak velkým trápením bude muset Tomášek bojovat.

Holčička Verunka se naštěstí narodila v pořádku, ale Tomík se už na první pohled od zdravých miminek podstatně lišil a nebylo to dáno jen nízkou porodní hmotností 1.4kg. Ještě jsme ani nevěděli, co Tomáškovi přesně je, ale bylo jasné, že je to vážné. Postupně nás lékaři seznamovali s diagnózami a o většině z nich jsme předtím neslyšeli.

Tomášek se narodil bez močového měchýře a téměř bez střev. Tlusté střevo mu chybí úplně a tenké měl dlouhé pouze 30cm. Další poškození neohrožují Tomáška na životě, ale i s nimi se bude muset Tomášek vypořádat. Jedná se např. o rozštěp páteře a poruchu pánve. K vylučování musí Tomášek používat stomické sáčky.

Tomášek je velký bojovník, má už za sebou spoustu operací a ještě ho spousta čeká. Má obrovskou vůli žít a byly chvíle, kdy jsme se s ním už loučili. Díky špatně fungujícímu střevu je Tomík závislý na parenterální a enterální výživě. Neušel ani několika sepsím, které s tím souvisí. Každá malá infekce může vést ke zhoršení jeho stavu.

Nevzdáváme se a stále hledáme všechny možnosti jak Tomáškovi usnadnit život.

Více informací naleznete na facebook.com/groups/510361188977861/

 

Letáček Tomášek

About Author

2 comments on “Sbíráme víčka

Comments are closed.

Back to top